Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Zalety maszyn CNC

Autor: admin Data: 2017-10-23 16:33:30

 

Coraz bardziej powszechne i coraz chętniej wykorzystywane. To już coś więcej niż nowinka techniczna. To raczej element, którego obecność jest niezbędna do prawidłowego i wydajnego funkcjonowania wielu firm, działających w rozmaitych branżach. W zasadzie, jest dzisiaj wiele takich przedsiębiorstw, które mając świadomość konkurencji i dynamicznych branżowych zmian, z otwartością i z dobrym planem inwestują w rozwój technologiczny. W innych przypadkach, mogą przecież wypaść z gry, bo staną się przestarzałe i całkowicie nieskuteczne. A w długofalowym ujęciu, takie podejście gwarantuje po prostu upadek.

Silnik krokowy



Wiadomo już, że maszyny CNC cały czas zyskują na popularności. W związku z tym, warto będzie pochylić się nad tym, co sprawia, że są one tak pożądane. Faktem jest, że mają mnóstwo mocnych stron, które rzeczywiście znajdują zastosowanie w wielu różnych biznesach. Na pewno na pierwszym miejscu trzeba postawić na precyzję. Obrabiarki konwencjonalne, zawsze były obciążone ryzykiem błędu. Tu natomiast, sterowanie skomputeryzowane pozwala w najdrobniejszych szczegółach określić etapy, wymiary a co za tym idzie – także końcowy efekt. Poza precyzją, chodzi także o szybkość wytwarzania. To z kolei pozwala na zwiększenie wydajności produkcji, co w praktyce oznacza rosnące zyski i technologiczny rozwój wielu firm, a także umacnianie pozycji rynkowej. Tak naprawdę, te dwa czynniki są najmocniejszymi atutami. Maszyny CNC mają bardzo uniwersalny charakter, zatem łatwo też adaptować je do produkcji różnego typu elementów, detali. I wszystko to, w ciągu jednej zmiany, cyklu pracy.


W branży CNC pojawiają się głosy, że jeśli maszyna jest naprawdę dobra, w jeden dzień można wykonać tyle tworów, co na obrabiarkach konwencjonalnych w ciągu tygodnia lub nawet więcej. To też pozwala na usprawnienie procesu produkcyjnego. Mniejsze straty materiału powodowane duża dokładnością, znów przekładają się na zysk. Poza tym, że poziom zużycia materiału jest mniejszy, są też znacznie niższe koszta personalne. To znaczy – do wytworzenia tej samej ilości różnych produkowanych elementów, potrzeba dwa razy mniej pracowników niż ma to miejsce produkcji konwencjonalnej. Co ciekawe, wcale nie jest to tożsame ze zwolnieniami, bo pracowników można przecież przenosić na inne stanowiska. To zaleta, którą doceniają kadry kierownicze i osoby odpowiedzialne za koordynowanie prac.

 

Łożysko liniowe

Brak komentarzy!
kod