Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

CNC na plus ? o największych zaletach tej kategorii maszyn

Autor: admin Data: 2017-09-26 14:38:57

 

W większych zakładach, coraz częściej obserwujemy, że przy obróbce skrawaniem pracują przede wszystkim maszyny sterowane numerycznie. Nie ma się czemu dziwić, są znacznie skuteczniejsze i bardziej precyzyjne niż konwencjonalne obrabiarki. To właśnie sprawia, że firmy, które chcą odnieść w branży sukces i być przed konkurencją, muszą inwestować w podnoszenie jakości technologii stosowanej w firmach. Co ciekawe jednak, wiele firm wciąż stawia na maszyny tradycyjne.

 


sterowanie maszyn cnc

CNC kontra konwencjonalne maszyny

Obrabiarki konwencjonalne maja ręczny układ sterowania. Czyli, konkretne wymiary uzyskamy poprzez ułożenie ręczne pokręteł obrabiarki. A cała praca z kolei sterowana będzie bezpośrednio przez człowieka – dźwignie i przyciski idą w ruch, by uzyskać konkretny efekt. W przypadku obrabiarek CNC, program wprowadzamy bezpośredni złączem, nośnikiem danych lub też przy pomocy odpowiednich komend z poziomy klawiatury. Dodatkowo, programy gromadzi się na twardym dysku maszyny lub też w pamięci wewnętrznej. W maszynach CNC, to mikrokomputer odpowiada za sterowanie oraz regulację pracy konkretnego urządzenia. Wysojakiej jakości sterowniki cnc dostępne są pod adresem: https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-sterowniki-c-287_62.html

Poprzez zastosowanie najbardziej nowoczesnych rozwiązań, obrabiarki CNC odznacza dzisiaj znacznie większą skuteczność od mniej technologicznie zaawansowanych modeli. Dzięki wysokiej szybkości skrawania i krótszym normom czasu pracy, zyskujemy większą wydajność. Chodzi tu zarówno o czas główny, jak i czas pomocniczy. Poza tym, poprzez jeszcze większą dokładność i powtarzalny charakter, sterowanie z poziomu mikrokomputera pozwala na ujednolicenie, i tak wysokiej jakości produktów. Jeśli chodzi o maszyny konwencjonalne, trudno byłoby w ogóle myśleć o utrzymaniu jednakowej jakości na dłuższą metę. Dokładność procesu i jego powtarzalny charakter, mają też przełożenie na małą ilość błędów, co bezpośrednio przyczynia się do redukcji kosztów związanych z zastosowanymi materiałami. Przez te wszystkie czynniki, jeśli obecnie chcemy uzyskać znaczną pozycję na rynku, trzeba po prostu pogodzić się z faktami – musimy użytkować urządzenia CNC.

 

 

http://www.webtree.com.pl/grafika/ebmia2.jpg

Brak komentarzy!
kod