Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Zalety monitoringu IP

Autor: admin Data: 2017-09-25 16:49:34

 

Zaleta systemów IP to szeroki wybór opcji rejestracji obrazu z kamer. Klasycznie stosuje się rejestrator cyfrowy NVR. W bardziej złożonych opcjach, mamy dedykowane oprogramowanie do komputera PC.

Co lepiej wybrać?

Brak jednoznacznej odpowiedzi. W małych systemach będzie wystarczył mały rejestrator NVR. Jednak można też budować systemy bazując na dedykowanym programowaniu. Na przykład CamPro Express, które jest dostarczane za darmo do kamer IP od marki Airlive.kamera ip Łączenie hybrydowe

Czasami zdarza się, że w ramach jednego systemu łączymy pracę analogów i IP. Jedne kamery obsługują HD, inne analogowo przetwarzają obraz. Rejestrator hybrydowy pozwala na podpięcie analogowych kamer PAL i megapikselowych kamer sieciowych. To pozwala na zastosowanie tych kamer w mniej strategicznych miejscach, a dodatkowo wyposażenie miejsc szczególnie istotnych właśnie w obraz z dobrych kamer.ochrona mienia Większość kamer IP ma wbudowany serwer web. Część kamer ma też gniazdo na kartę pamięci. Na karcie można zapisywać obraz video z kamery. Działa to podobnie do rejestratora cyfrowego. Już jedna kamera z kartą SD, by móc stworzyć podgląd pomieszczenia z nagrywaniem obrazu. To idealnie sprawdza się do podglądania kiosków, placówek pocztowych itp.

Pamiętajmy – kamera IP - https://www.montersi.pl/kamery-ip to jeszcze nie synonim wysokiej rozdzielczości. Proste kamery IP nie odbiegają za bardzo obrazem pod kątem jakościowym, od kamer analogowych. Megapikselowe kamery IP pozwalają osiągnąć wysoką rozdzielczość obrazu. Ten detal jest bardzo często ignorowany, przez niektórych kamery te nazywane są właśnie IP, a może prowadzić do nieporozumień.

 kamra bcs System CCTV IP – czy warto inwestować?

Jasne, że tak. Rynek wciąż dynamicznie pędzi do przodu, jednak wciąż sporo systemów opiera się właśnie o technologię IP. Na pewno ten kierunek będzie się znacznie rozszerzał, z uwzględnieniem wdrożenia nowych technologii. Na chwilę obecną producenci posiadają w swojej ofercie rozwiązania IP, w naprawdę przystępnych cenowych warunkach, przy jednocześnie dużych możliwościach.

System monitoringu IP pomogą Państwu dobrać specjaliści z firmy Montersi.pl

 

montersi

Brak komentarzy!
kod